Wywiad z Františkiem Šmiedem!

12 HSV210Slim detail PowerSeal low

Poczuj moc technologii POWERSEAL VELTEKO!

1) Jakie są główne zalety nowej generacji pionowych maszyn pakujących serii SLIM?

Zadanie obejmowało wymóg, że maszyna musi dawać lepsze wyjściowe warunki techniczne w celu tworzenia wysokiej jakości torebki typu poduszka niż oferują istniejące już urządzenia. Jakość opakowania w dużej mierze zależy od jakości zgrzewów, a jakość zgrzewów wynika z kolei z warunków, w jakich są tworzone. Mówiąc prościej: aby osiągnąć właściwą jakość zgrzewu na folię musi działać optymalna temperatura i optymalny nacisk w odpowiednim czasie. Maszyny serii SLIM mają oczywiście także inne istotne cechy, ale spełnienie tego wymogu było najważniejsze. Uważam, że zrealizowaliśmy postawione przed nami zadanie.


2) Co sprawia, że technologia ta jest wyjątkowa? Czym różni się od konkurencyjnej?

SLIM jest maszyną pracującą z ciągłym posuwem folii, która w swojej kompaktowej konstrukcji zawiera dwa istotne rozwiązanie projektowe, które są niezbędne do formowania opakowania wysokiej jakości z wysoką wydajnością.
a) zaawansowana technologia schodzących się równolegle szczęk poprzecznych, która jest warunkiem niezbędnym dla uzyskania dłuższego czasu zgrzewania przy dużej wydajności, a której to technologii VELTEKO używa także w innych maszynach
b) zastosowanie specjalnego mechanizmu VELTEKO POWERSEAL do napędu szczęk poprzecznych, który potrafi wywierać nacisk o bardzo dużej sile, aby osiągnąć optymalną jakość zgrzewu.

Konwencjonalne maszyny nie oferują obecnie takich rozwiązań. Maszyny z obrotowymi szczękami są w stanie, z samego założenia, zaoferować odpowiednią siłę nacisku tylko w ułamku czasu, w porównaniu do szczęk zgrzewających pracujących równolegle. Ten brak użytkownik maszyny z obrotowymi szczękami musi kompensować zastosowaniem wyższej temperatury, co ze względu na jakość zgrzewu i szczelność opakowania często nie jest optymalnym rozwiązaniem.
Mechanizmy konwencjonalnych maszyn ze szczękami pracującymi równolegle przeważnie nie dysponują dostatecznie dużą siłą, aby zapewnić odpowiedni nacisk na całej powierzchni. „Rozwiązuje się” taki problem najczęściej poprzez zmniejszenie powierzchni zgrzewu

Obie wyżej wymienione wady tradycyjnych urządzeń, można w praktyce rozwiązać także zmniejszeniem szybkości pracy, z reguły nie jest to jednak rozwiązanie preferowane przez klienta.

Maszyny serii SLIM pozwalają naszych klientom na pracę bez wyżej wymienionych kompromisów.

3) Gdzie najwyraźniej widać wartość dodaną dla klientów?
Maszyny SLIM oferują najwyższą możliwość optymalizacji wszystkich warunków niezbędnych do produkcji wysokiej jakości zgrzewów przy wysokiej wydajności.

4) Jakie są inne zalety maszyny?
Pozostałe korzyści i zalety są podobne do tych spotykanych w innych maszyn Velteko. Wspomnę tylko automatyczne centrowanie folii na kołnierzu formującym, automatyczne ustawienie rolki odwijania folia do danej szerokości szerokość folii, zastosowanie wyposażenia VT +, które skraca czas potrzebny operatorowi na przezbrojenia, sterowanie komputerem przemysłowym z wszystkimi zaletami z tego wynikającymi, Router VPN i kamera IP dla prowadzenia zdalnego serwisu, możliwość wykonania wersji TWIN i szereg innych zalet. .

5) Dla kogo przede wszystkim są przeznaczone pionowe maszyny pakujące SLIM?
Maszyny SLIM od początku przeznaczone były przede wszystkim do pakowania produktów takich jak "snacki" w opakowania typu „poduszka”. Dla tego typu opakowań często wykorzystywane są „bardzo ekonomiczne” folie opakowaniowe oferujące gorsze warunki formowania torebki z wysokiej jakości zgrzewami. Dzięki skoncentrowaniu na jednym zadaniu, maszyny serii SLIM, (przeznaczone wyłącznie do produkcji torebek typu „poduszka”) można zaoferować w niższej cenie niż nasze maszyny uniwersalne. Dlatego dziś możemy powiedzieć, że maszyny SLIM przeznaczone są dla wszystkich klientów, którzy pakują swój produkt w torebkę typu „poduszka”, mają wysokie wymagania dotyczące wyglądu i szczelności opakowania i wymagają bardzo wysokiej wydajności.

12 HSV210Slim detail PowerSeal low

Wszystkie nowości

Szybki kontakt Szybki kontakt
Napiszcie do nas