SZCZELNE I DOBRZE WYGLĄDAJĄCE ZGRZEWY NA MASZYNACH SERII SLIM FIRMY VELTEKO

23526 interpack video hsv210slim storyboard 1

WYWIAD

Rozmawialiśmy ostatnio z Frantiskiem Smidem, właścicielem i szefem działu technicznego Velteko,
na temat przewagi konkurencyjnej pionowych maszyn pakujących serii SLIM.

Jakie są główne zalety nowej generacji pionowych maszyn pakujących serii SLIM?

Frantisek Smid: "Naszym celem było zapewnienie, że będzie ona miała wyższy poziom techniczny niż istniejące na rynku maszyny
do tworzenia wysokiej jakości opakowań typu „poduszka“. Jakość torebki w dużej mierze zależy od jakości zgrzewów. Uzyskanie dobrych zgrzewów zależy od warunków, w jakich zgrzew jest tworzony.

Mówiąc prościej: aby uzyskać wysokiej jakości zgrzew na folii opakowaniowej, potrzebna jest optymalna temperatura, optymalne ciśnienie i optymalny czas. Maszyna SLIM ma wiele dodatkowych funkcji i zalet, ale spełnienie tego wymogu było najważniejsze. Wierzę, że udało nam się osiągnąć ten cel".

Co sprawia, że ta technologia jest wyjątkowa?

Kompaktowa maszyna SLIM pracuje z ciągłym podawaniem folii opakowaniowej i zawiera dwa rozwiązania konstrukcyjne, które
są niezbędne do uformowania wysokiej jakości torebek z dużą prędkością. Te dwa rozwiązania to zaawansowany mechanizm zgrzewania poprzecznego oraz technologia VELTEKO Powerseal. Konwencjonalne maszyny nie posiadają tych rozwiązań.

Maszyny ze szczękami obrotowymi z natury nie są w stanie osiągnąć optymalnego zgrzewu, ponieważ mają tylko ułamek czasu
na przeprowadzenie procesu zgrzewania w porównaniu z maszynami, które zgrzewają z ruchomymi szczękami. Główną wadą maszyn ze szczękami obrotowymi dla użytkowników jest konieczność stosowania wysokich temperatur zgrzewania. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, jeśli zależy nam na dobrze wyglądających opakowaniach ze szczelnymi zgrzewami. Mechanizmy konwencjonalnych maszyn z równoległymi szczękami nie są w stanie wygenerować siły wymaganej do uzyskania ciśnienia zgrzewania na całej powierzchni torebki. Ten brak ciśnienia jest rozwiązywany poprzez zmniejszenie powierzchni zgrzewu.

Obie wyżej wymienione wady maszyn konwencjonalnych można praktycznie rozwiązać poprzez zmniejszenie ich prędkości, ale jest
to również niekorzystne z punktu widzenia potrzeb klienta.

Dla posiadaczy maszyny SLIM nie ma ryzyka napotkania tych ograniczeń i kompromisów funkcjonalnych.

Gdzie tkwi wartość dodana dla klientów i jakie są inne zalety maszyny?

Frantisek Smid: "Maszyny SLIM oferują wszystkie warunki niezbędne do tworzenia wysokiej jakości zgrzewów z dużą prędkością.
Jej dodatkowe zalety są podobne do innych maszyn VELTEKO. Należą do nich: automatyczne centrowanie folii na kołnierzu formującym, automatyczna regulacja położenia roli podczas odwijania folii zgodnie z jej szerokością, wykorzystanie grup VT + w celu zmniejszenia wymagań stawianych operatorowi podczas zmiany rozmiaru worków, sterowanie maszyną za pomocą komputera przemysłowego (i wszystkie zalety, które się z tym wiążą), router VPN i kamera IP do zdalnego serwisowania, konstrukcja TWIN i wiele innych."

Dla kogo przeznaczone są pionowe maszyny pakujące SLIM?

Frantisek Smid: "Maszyny SLIM były pierwotnie przeznaczone do pakowania produktów typu "snack" w torebki typu „poduszka“.
W przypadku tych produktów często stosuje się folie opakowaniowe o słabszych właściwościach z jednoczesną potrzebą tworzenia zgrzewów wysokiej jakości. Dzięki temu, że maszyny SLIM są przeznaczone wyłącznie do produkcji torebek „poduszka“ są one oferowane po niższych cenach niż nasze uniwersalne maszyny pakujące VELTEKO. Dlatego mówimy, że maszyny SLIM są przeznaczone dla wszystkich klientów, którzy pakują swoje produkty w torebki typu „poduszka“, którzy potrzebują znakomicie wyglądających torebek, wymagają szczelnych zgrzewów przy dużej prędkości."

23526 interpack video hsv210slim storyboard 1

Wszystkie nowości

Szybki kontakt Szybki kontakt
Napiszcie do nas