Chitale Bandhu Mithaiwale

Aż o 30% niższe nakłady na formowanie 1 opakowania!

Firma VELTEKO, specjalista w zakresie pionowych maszyn pakujących, nawiązała w 2016 roku współpracę z jednym z najznakomitszych i cenionych producentów słodyczy w Indiach - firmą Chitale Bandhu Mithaiwale, obecną na rynku już od 75 lat. 

W zwiększenia produkcji i eksportu produktu pod nazwą “Bakarwadi“ klient zdecydował się zainwestować w nowe pionowe maszyny pakujące linii HSV 360, przeznaczonych specjalnie do pakowania indyjskich przekąsek.

Referencje

logo chitale
Chitale sacek

Wymagania klienta

  • Najważniejszym wymaganiem klienta było przedstawienie najlepszego rozwiązania do pakowania „Bakarwadi“ do torebek typu doypack przy osiągnięciu wysokiej wydajności z zapewnieniem wysokiej jakości opakowania w celu zwiększenia widoczności produktu na sklepowej półce.

  • Z powodu niskiej wydajności urządzenia pracującego już w fabryce klienta i słabej prezentacji produktu konieczne było zastąpienie obecnego sposobu pakowania do plastikowych tacek przez rozwiązania Velteko w celu spełnienia wszystkich wymaganych parametrów.

  • Klient potrzebował maszyny, która będzie zdolna zapewnić precyzyjne pakowanie przekąsek, a jej wydajność będzie odpowiadać możliwościom linii

hsv365

Dostarczone rozwiązanie Velteko 

HSV360A-CONTI

W celu osiągnięcia wymaganych kryteriów pakowania Bakarwadi firma VELTEKO zaproponowała klientowi pionową maszynę pakującą linii HSV360A-CONTI skonfigurowaną do formowania opakowania typu doypack z taśmą strunową oraz z funkcją formowania opakowań typu „poduszka“.

Takie rozwiązanie umożliwiło klientowi osiągnąć wysoką jakość zgrzewu także w miejscu krzyżowania się z taśmy strunowej ze zgrzewem. Wysoka jakość wgrzewania końców taśmy strunowej przyczyniła się od osiągnięcia wymaganego atrakcyjnego wyglądu opakowania typu doypack.

Dla zachowania wymaganej świeżości i kruchości produktu musiała zostać, z powodu jego wielkości i wagi (10g/1szt) zoptymalizowana wysokość opadania produktu w celu obniżenia udziału uszkodzonych produktów w opakowaniu.

deskop 3


Ekstremalnie krótki czas instalacji

Dzięki pracy spędzonej na testach przed ekspedycją wraz z walidacją maszyny z folią możliwe było przeprowadzenie bezproblemowej instalacji i uruchomienia linii w fabryce klienta w bardzo krótkim czasie dwóch dni!

Instalacja urządzeń  i szkolenie miało miejsce we wrzesniu 2016 roku.

Efekty

  • Od czasu, kiedy klient zaczął korzystać z maszyny w rzeczywistej produkcji, maszyna jest wykorzystywana do formowania opakowań doypack. Obecnie na maszynie VELTEKO w fabryce klienta pakowania jest 8000kg Bakarwadi dziennie, z szybkością 50 opakowań/min (250g, 500g)

  • Aż o 30% niższe nakłady na formowanie 1 opakowania!

  • Torebki z taśmą ZIP, formowane na pionowej maszynie pakującej HSV 360A, wyraźnie wspierając prezentację zapakowane produktu „Bakwarawdi”, który stał się wizytówką firmy!

Powiązane urządzania

Pakowane produkty

Szybki kontakt Szybki kontakt
Napiszcie do nas