bg

Chitale Bandhu Mithaiwale

Aż o 30% niższe nakłady na formowanie 1 opakowania!

Firma VELTEKO, specjalista w zakresie pionowych maszyn pakujących, nawiązała w 2016 roku współpracę z jednym z najznakomitszych i cenionych producentów słodyczy w Indiach - firmą Chitale Bandhu Mithaiwale, obecną na rynku już od 75 lat. 

W zwiększenia produkcji i eksportu produktu pod nazwą “Bakarwadi“ klient zdecydował się zainwestować w nowe pionowe maszyny pakujące linii HSV 360, przeznaczonych specjalnie do pakowania indyjskich przekąsek.

Referencje

logo chitale

Wymagania klienta

  • Najważniejszym wymaganiem klienta było przedstawienie najlepszego rozwiązania do pakowania „Bakarwadi“ do torebek typu doypack przy osiągnięciu wysokiej wydajności z zapewnieniem wysokiej jakości opakowania w celu zwiększenia widoczności produktu na sklepowej półce.

  • Z powodu niskiej wydajności urządzenia pracującego już w fabryce klienta i słabej prezentacji produktu konieczne było zastąpienie obecnego sposobu pakowania do plastikowych tacek przez rozwiązania Velteko w celu spełnienia wszystkich wymaganych parametrów.

  • Klient potrzebował maszyny, która będzie zdolna zapewnić precyzyjne pakowanie przekąsek, a jej wydajność będzie odpowiadać możliwościom linii

Dostarczone rozwiązanie Velteko 

HSV360A-CONTI

W celu osiągnięcia wymaganych kryteriów pakowania Bakarwadi firma VELTEKO zaproponowała klientowi pionową maszynę pakującą linii HSV360A-CONTI skonfigurowaną do formowania opakowania typu doypack z taśmą strunową oraz z funkcją formowania opakowań typu „poduszka“.

Takie rozwiązanie umożliwiło klientowi osiągnąć wysoką jakość zgrzewu także w miejscu krzyżowania się z taśmy strunowej ze zgrzewem. Wysoka jakość wgrzewania końców taśmy strunowej przyczyniła się od osiągnięcia wymaganego atrakcyjnego wyglądu opakowania typu doypack.

Dla zachowania wymaganej świeżości i kruchości produktu musiała zostać, z powodu jego wielkości i wagi (10g/1szt) zoptymalizowana wysokość opadania produktu w celu obniżenia udziału uszkodzonych produktów w opakowaniu.


Ekstremalnie krótki czas instalacji

Dzięki pracy spędzonej na testach przed ekspedycją wraz z walidacją maszyny z folią możliwe było przeprowadzenie bezproblemowej instalacji i uruchomienia linii w fabryce klienta w bardzo krótkim czasie dwóch dni!

Instalacja urządzeń  i szkolenie miało miejsce we wrzesniu 2016 roku.

Efekty

  • Od czasu, kiedy klient zaczął korzystać z maszyny w rzeczywistej produkcji, maszyna jest wykorzystywana do formowania opakowań doypack. Obecnie na maszynie VELTEKO w fabryce klienta pakowania jest 8000kg Bakarwadi dziennie, z szybkością 50 opakowań/min (250g, 500g)

  • Aż o 30% niższe nakłady na formowanie 1 opakowania!

  • Torebki z taśmą ZIP, formowane na pionowej maszynie pakującej HSV 360A, wyraźnie wspierając prezentację zapakowane produktu „Bakwarawdi”, który stał się wizytówką firmy!

Pakowane produkty

Szybki kontakt Szybki kontakt
Napiszcie do nas