Úvodní strana
 
Wstęp > O nas > Profil firmy

Profil firmy VELTEKO

"Firma VELTEKO jest producentem najwyższej klasy maszyn pakujących i produkuje je dla swoich klientów na całym świecie jako indywidualne, wysokowydajne, bezawaryjne i uniwerslane rozwiązania w zakresie pakowania."

    

Historia

2012

Nowy budynek administracyjny
Na ten rok przypada zakończenie budowy kompleksu VELTEKO. Niedawno otwarty nowoczesny budynek administracyjny mieści Dział Badań i Rozwoju i Dział Handlowy. W ciągu roku rozbudowywana jest również linia produkcyjna aby uwzględnić nową pionową maszynę pakującą „formującą i zamykającą” US100

2006

Wprowadzenie komputerów przemysłowych
Jednym z przykładów, spośród wielu osiągnięć technologicznych VELTEKO od czasu założenia, jest przejście od systemów sterowania PLC do systemów sterowania opartych na przemysłowym PC w swoich rozwiązaniach maszyn pakujących.

2001

Przywództwo technologiczne
VELTEKO jest wpisane w historię maszyn pakujących, gdyż jest jednym z pierwszych producentów na świecie, który zaprojektował oraz rozpoczął produkcję dwutubusowych maszyn pionowych o pracy ciągłej – HSV 220.

1999

Globalna ekspansja
VELTEKO rozpoczęło ekspansję na rynkach międzynarodowych poprzez założenie pierwszych oddziałów w Polsce i w Rosji. W 1999 zostało utworzone VELTEKO POLSKA w Poznaniu. VELTEKO ROSJA zostaje utworzone w 2002 i ma siedzibę w Moskwie.

1996 – 1998

Nowa maszyna w nowym zakładzie produkcyjnym
Ze względu na rosnący popyt na maszyny potrzeba więcej miejsca na ich produkcję, w związku z tym właściciele firmy decydują się na budowę nowego zakładu produkcyjnego VELTEKO od podstaw. Budowa zostanie zakończona w 1996. VELTEKO uzyskuje certyfikację systemu zarządzania jakością ISO 9001/2000 tego samego roku.
W 1998 VELTEKO uruchamia pionową maszynę pakującą o pracy ciągłej HSV 200, która jest zmodernizowaną wersją wcześniejszej maszyny pracującej krokowo HSV 101 .

1993

Pierwszy zakład produkcyjny
Wynajęta hala produkcyjna mierzy 12 x 12 metrów i jest to pierwszy „dom” VELTEKO. Na początku przedmiotem jej działalności są badania i rozwój.
Pierwszą maszyną w stałej produkcji VELTEKO były liniowe wagi dozujące, po nich następnie wyprodukowano pierwszą pionową maszynę pakującą - HSV 100.

1992

Założenie firmy
Członkowie zarządu VELTEKO podpisali swoją pierwszą umowę na dostawę maszyny. W tym czasie nie mieli ani zakładu produkcyjnego ani też pracowników. Ich wizją jest produkcja wysokiej jakości maszyn pracujących z dużymi wydajnościami i z dużą niezawodnością. W ciągu kilku tygodni, wprowadzili się do wynajętej hali produkcyjnej i powitali pierwszych członków zespołu VELTEKO. Wielu z pierwszych pracowników pracuje tam do dzisiaj.

 
created by Omega Design