Maszyna pakująca i zamykająca opakowania US 100

sacek Rachat

Rozwiązanie dla kruchych produktów

Firma Velteko ma wieloletnie doświadczenie z pakowaniem kruchych produktów. Jednym z możliwych rozwiązań jest zastosowanie wszechstronnej maszyny pakującej i zamykającej opakowania typu US 100, przy której rozwoju nacisk położono na spełnianie różnorodnych wymagań poszczególnych produktów. Produkty kruche, jak na przykład ciastka lub wafle, wymagają szczególnie ostrożnego postępowania z nimi w czasie procesu pakowania.

Opakowanie pełne okruszków to już przeszłość 

Kompletna droga produktu z pieca do torebki (przez linię pakującą) jest optymalizowana z uwagą na minimalizowanie wysokości opadania produktu i jego ochronę przez rozbiciem lub kruszeniem. Należy przy tym utrzymywać możliwie wysoki poziom wydajności pakowania.

Zasada działania urządzenie pakującego i zamykającego opakowania US 100 jest prosta. Z roli materiału opakowaniowego formowane jest opakowanie, przy czym jego górna strona pozostaje otwarta. Puste opakowanie jest następnie przesuwane w kasetach do poszczególnych stacji funkcyjnych. Stacje są konfigurowane zależnie od wymagań produktu a finalnej funkcji opakowania.

Dozowanie następuję bezpośrednio do opakowania, za pomocą specjalnie przygotowanej wagi kombinacyjnej, która jest zainstalowana pośrodku poziomej maszyny US 100. Tak umieszczona waga zapewnia bardzo krótką drogę opadania produktu  i tym samym minimalizuje jego uszkodzenia.

Takie kompleksowe rozwiązanie zapewnia, że kruche wafelki lub podobne produkty trafią do klienta, przy całkowicie zautomatyzowanej linii pakowania, w możliwie najlepszej jakości.

Więcej informacji o maszynie US 100 znajdziecie Państwo tutaj

VELTEKO - The vertical packaging machine expert

sacek Rachat

Wszystkie nowości

Szybki kontakt Szybki kontakt
Napiszcie do nas